Masáže


Masáž je uspořádaný soubor vhodných maserských hmatů, jejichž základní účinky jsou mechanické, biochemické a reflexní.

Masáž je skvělým prostředkem, jak pomoci nebo ulevit unavenému organismu, pomáhá zmírnit stres, předcházet bolestem, zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu, zvyšuje výkonnost, ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, formuje postavu a navrací pružnost pokožce. 

Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Při naprostém uvolnění svalu a pravidelném masírování lze takové zatvrdliny odstranit. Masáž pozitivně ovlivňuje i nervovou soustavu. 

Masáž také spouští uvolňování neurohormonů "dobré nálady", které zase stimulují obranyschopnost těla.

Masér provádí neléčebné, sportovní, pohotovostní, reflexní masáže. Stanovuje masérské postupy a techniky pro zlepšení zdravotního (fyzického, psychického a sociálního) stavu klienta. Stanovuje další kondiční, rehabilitační, rekondiční, kompenzační, pooperační, poúrazové, preventivní cvičební a masérské techniky a metody. Masér by měl správně vyhodnotit a posoudit sdělené kontraindikace.


Jaké masáže jsou v nabídce? Nabídka 

Co Vás čeká během první návštěvy? První návštěva 

Uvedené kontraindikace a indikace masáže a doporučení PŘED/PO Informace pro Vás