Masáže

Masáž je skvělým prostředkem, jak pomoci nebo ulevit unavenému organismu, pomáhá zmírnit stres, předcházet bolestem, zlepšuje krevní oběh, látkovou výměnu, zvyšuje výkonnost, ovlivňuje funkci vnitřních orgánů, formuje postavu a navrací pružnost pokožce. 

Masáž ovlivňuje celkový stav organismu, a to jak tělesný, tak duševní. Účinek na tělesnou stránku se projevuje jednak na pokožce urychleným odstraňováním povrchových, zrohovatělých vrstev kůže, podstatným zvýšením výživy kožních buněk a zlepšením jejich činnosti. Při naprostém uvolnění svalu a pravidelném masírování lze takové zatvrdliny odstranit. Masáž pozitivně ovlivňuje i nervovou soustavu. Masáž také spouští uvolňování neurohormonů "dobré nálady", které zase stimulují obranyschopnost těla.

V nabídce jsou níže uvedené druhy masáží: (Masáže je možné libovolně kombinovat).

 • Klasická relaxační masáž
 • Sportovní (pohotovostní) masáž
 • Indická antistresová masáž hlavy
 • Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny
 • Masáž lávovými kameny
 • Manuální lymfodrenáž
 • Medová masáž

Klasická relaxační masáž

KLASICKÁ RELAXAČNÍ MASÁŽE: patří mezi nejstarší regenerační a relaxační metody. Pro lidské tělo má široké blahodárné účinky. Nejdůležitější účinky jsou posílení organismu, upevnění tělesného i duševního zdraví a osvěžení po fyzické a psychické námaze.

Klasická relaxační masáž, jak už sám název napovídá, se zaměřuje na uvolnění napnutých svalů a ulevit od bolesti. Pozitivní vliv má na pohybovou soustavu, stimuluje krevní a lymfatický systém a zlepšuje cirkulaci krve ve ztuhlých svalech. Tím dochází k navrácení síly, vitality a zesílení imunitního systému. Pomocí klasické masáže se zvyšuje množství kyslíku přiváděného do tkání, lépe se prokrvuje tělo, zrychluje metabolismus a urychluje se proces celkového čištění a uvolnění organismu. Rychle a důrazně se střídají silové hmaty s jemnějšími doteky. Z duševního hlediska má klasická masáž blahodárný vliv na nervovou soustavu a celkově pozitivně ovlivňuje psychický stav člověka. Pomáhá zvládat psychickou únavu, stres, nespavost, bolesti hlavy, navozuje příjemné pocity. Klasická masáž je vhodná při přepracovanosti, stresu a bolestech zad. Nutno upozornit, že masáž nemůže nahradit rehabilitaci či fyzioterapii. Tato masáž se provádí buď jako celková (masáž celého těla) a nebo částečná (masáž partií).

Doporučuji: minimálně 2 - 3 měsíčně.

Sportovní masáž

Sportovní masáž připravuje sportovce do plné pohotovosti před sportovním výkonem. Obvykle doplňuje rozcvičení před výkonem. Masér by měl pohotovostní masáž upravit podle aktuálního stavu sportovce (masáž dráždivá u jedinců, u kterých převažuje před výkonem útlum, u předrážděných masáž uklidňující). Sportovní masáž je neoddělitelnou součástí vrcholového sportu všech odvětví.


Masáž odstraňující únavu

Jedná se o druh sportovní masáže, který je nejrozšířenější, kromě jeho uplatnění ve sportu lze tento typ masáže využít i v některých druzích masérských či kosmetických salónů. Masáž je vhodná pro sportovce s vysokou fyzickou námahou. Pokud je sportovec zcela vyčerpán, je vhodné, aby byla masáž odložena alespoň o jeden den.

Masáž přípravná

Přípravná masáž představuje masáž, při které dochází ke zlepšení sportovcovy kondice. Pomáhá při široké škále anatomických a funkčních příznaků jako je například špatné držení těla, ochablé svaly a mj. také zkrácené šlachy. Jedná se zpravidla o masáž celkovou. Masáž přípravnou lze také označit jako masáž tréninkovou, hygienickou či kondiční.

Masáž pohotovostní

Připravuje sportovce na podání maximálního výkonu. Můžeme ji považovat jako součást rozcvičení. Podle povahy sportovce rozlišujeme tuto masáž na dráždivou a uklidňující. Dráždivou masáž volíme v případě, jestliže je sportovec v útlumu, tudíž potřebuje povzbudit. Masáž je tvrdá a rychlá. Uklidňující použijeme tehdy, je-li dotyčný sportovec nervózní a netrpělivý. Taková masáž je jemná a v pomalejším tempu než masáž dráždivá.

Masáž v přestávkách mezi výkony

Masáž je vhodná pouze při různých utkáních a sportovních soutěžích. Nezbytná je pro sportovce, od kterých jsou požadovány výkony v menším časovém rozsahu. Typickým odvětvím je například desetiboj, ale i mnohé sportovní turnaje.

Léčebná sportovní masáž

Sportovní masáže má pomáhat léčit či doléčovat následky různých sportovních zranění. Správný masér by se neměl nikdy snažit o to, aby léčil sportovce sám bez vědomí jeho ošetřujícího lékaře.

Indická antistresová masáž hlavy


Velmi žádaná masáž pro své výborné antistresové účinky. Indická masáž je velmi uvolňující, léčivé ošetření hlavy a celé šíje. Dokonale uvolní napětí v oblasti krku, ramen, šíje, prokrví pokožku a odstraní bolesti hlavy a očí. Jedna z mála masáží, která může v oblasti šíje i trošku bolet, neboť se nepoužívá olej.

V oblasti hlavy má vliv na zlepšení kvality vlasů. Má velmi blahodárné účinky na psychiku. Pomáhá zvládat psychickou únavu, podrážděnost, odstraňuje emocionální stres a napětí, při pravidelných masážích pomáhá zbavovat úzkosti. Místa na hlavě, krku a ramenech, jsou důležitá energetická centra v těle.

Masáž pomáhá odčerpávat toxiny, které se hromadí v kůži a svalech. V Indii dostávají lidé tuto masáž často od narození. Masáži hlavy předchází uvolnění ramen, šíje, paží, krku a po masáži hlavy následuje masáž obličeje a uší. Indická masáž hlavy se nejčastěji provádí v sedě a klient je při ní oblečen. Jen masáž vlasové části, obličeje a uší je pohodlnější vleže na zádech. Provádí se na sucho, bez použití olejů i krémů.

Doporučuji: 1x týdně

Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny


Masáž obličeje a dekoltu lávovými kameny je velice příjemná relaxačně a podpůrně-léčebná metoda. Při masáži se uvolňují svaly v oblasti tváře, krku a dekoltu. Lávové kameny, kterými provádím masáž, pochází z Havaje a mají své specifické vlastnosti. Jejich působením se vyrovnávají vrásky, zpevňuje pokožka a stahují se póry. Na konci masáže pocítíte stav hluboké relaxace a klidu. Tato masáž působí blahodárně i na psychiku a vyplavení stresu. Při pravidelné aplikaci lze dosáhnout podpory lymfy a vyhlazení kožních řas. Urychlení regenerace poškozené tkáně a rychlejší uzdravení.

Při masáži se navíc využívá tepla z lávových kamenů a jejich vibrace. K dosažení výborné relaxace a potřebných účinků, je nutné respektovat všechny pravidla pro masáž obličeje, tzn. lymfatický systém obličeje, reflexní zóny atd.

Výsledkem masáže jsou vynikající účinky v omlazení, regeneraci pleti obličeje a zpomalení tvorby vrásek, dále v povzbuzení lymfatického systému, a v uvolnění svalů v oblasti tváře, krku a dekoltu. Má rovněž detoxikační účinky. Uvolňuje z podkoží a z oblasti ztuhlých svalů obličeje odpadní látky a různé toxiny, které se podílejí na procesu stárnutí a tvorbě vrásek. Podporuje napnutí pokožky a zlepšuje její elasticitu. Pleť se tak dobře regeneruje a působí svěžím mladistvým dojmem. Mimo to má tato masáž pozitivní vliv na bolesti hlavy a únavu. Napomáhá k celkové relaxaci organismu a k navození duševní pohody a vnitřního klidu.

Masáž doporučuji v kombinaci s Indickou masáží hlavy.

Masírovaná místa: obličej, krk, dekolt, ramena

Manuální lymfodrenáž

Manuální lymfodrenáž je speciální hmatová technika, zaměřená na lymfatický systém kůže a podkoží, tzv. povrchový mízní systém. Manuální lymfodrenáž se provádí malým tlakem, pomalým tempem a jemnou hmatovou technikou, která je velmi příjemná. Nemůže způsobit žádné bolestivé pocity, nesmí zvýšit prokrvení ošetřovaných partií. Nepoužívají se při ní žádné emulze ani oleje.

Lymfa je bezbarvá nebo mléčně zkalená tekutina. Má podobnou skladbu jako krevní plazma, jen bílkovin obsahuje o polovinu méně. Z krvinek je její pravidelnou součástí měnlivé množství lymfocytů (druh bílé krvinky). Lymfa vzniká z tkáňového moku v mezibuněčných prostorách. Všechen tkáňový mok se však nepřeměňuje na lymfu a neproudí v lymfatických cévách. Určitá část tkáňového moku se nasává žilními kapilárami zpět do krve. V těle se nachází cca 600 - 700 lymfatických uzlin. V mozku se nenachází uzliny.

Rozdíl mezi klasickou a lymfatickou masáží

Klasická masáž = je zaměřená na uvolnění svalů, šlach a fascií (povázka - vazivový obal svalu). Působí intenzivnějším tlakem, zasahuje hlouběji uložené struktury, frekvence hmatů není přesně určena. Ve svém účinku především tonizuje (posiluje) příčně pruhované svalstvo a dráždí nervové receptory. Zlepšuje se metabolismus tkání.

Lymfatická masáž = je zaměřená na lymfatický systém, provádí se malým tlakem, nesmí vyvolávat bolest, kůže a podkoží se jen hladí. Charakter hmatů je kruhovitý, velkoplošný, maloplošný, spirálovitý. Frekvence je pomalá. Lymfatická masáž je zaměřena na povzbuzení lymfomotoriky, zmírnění bolestivého napětí a zlepšení odtoku lymfy z určité části. Pořadí a frekvence hmatů jsou přesně určené.

FUNKCE:

 • odvod tkáňového moku z tkání ve formě lymfy
 • odvod tuků ve formě kapének do horní duté žíly
 • obranný mechanismus - mízní uzliny
 • odvádí z těla produkty metabolismu (škodlivé, nepotřebné látky)
 • vede do krve živiny
 • míza se podílí na stálosti vnitřního prostředí (tzv. homeostáze)
 • Odstranění intersticiální tekutiny z tkání.
 • Absorbování a transport mastných kyselin a tuků ze zažívacího systému.
 • Transport bílých krvinek z lymfatických uzlin do kostí.
 • Transportu antigen obsahujících buněk do lymfatických uzlin.
 • Existuje mnoho důvodů pro nesprávnou funkci lymfatického systému jako nedostatky živin, vysoký příjem zpracovaných potravin a nedostatek aktivity.

Toto jsou příznaky, které naznačují, že je třeba vyčistit lymfatický systém:

 • zažívací poruchy
 • časté bolesti hlavy
 • infekce vedlejších nosních dutin
 • nadváha
 • chronická únava
 • artritida - zánět kloubů
 • kožní onemocnění
 • nevysvětlitelná zranění

Zaručené účinky manuální lymfodrenáže:

 • vyloučení nepotřebné vody v těle - celkové zeštíhlení
 • odstranění celulitidy, vyhlazení pokožky
 • detoxikační účinky: vyhlazení pokožky, úbytek akné
 • odstranění otoků a syndromu těžkých nohou, rukou
 • detoxikace organismu a odplavení škodlivých látek
 • zlepšení imunitního systému.

Indikace:

 • otoky (mimo otoky při vážných chorobách srdce, ledvin a jater)
 • problémy s imunitou
 • detoxikace organizmu (toxické látky, dlouhodobější užívaní léků)
 • celulitida
 • zvýšené lokální ukládaní tuku, lipedém, gynoidní obezita
 • základní péče u veškeré zeštíhlovací léčby (podpora hubnutí, např. po graviditě)
 • žilní problémy (ne při akutním zánětu!)
 • zadržování vody při hormonálních problémech
 • gravidita (prevence otoků, varixů a celulitidy)
 • plánované těhotenství (detoxikační kúra)
 • hormonální antikoncepce, užívání hormonálních léků
 • příznaky PMS (premenstruační syndrom)
 • nepříznivé genetické dispozice
 • pooperační a poúrazové stavy
 • chronická únava, stres
 • bolesti hlavy, migrény, chronická rýma zvýšená zátěž nohou
 • všestranná prevence zdravotních problémů.

Kontraindikace:

 • aktivní onkologická onemocnění
 • akutní bakteriální a virová onemocnění
 • výrazná hypotonie
 • dysfunkce štítné žlázy
 • astma bronchiale, astma cardiale, chronická bronchitida
 • dekompenzované srdeční onemocnění, srdeční arytmie, ischemická choroba srdce
 • glaukom (zelený zákal)
 • nejasné bolesti břicha
 • patologická gravidita
 • "internistické" otoky (původ v nemocích srdce, ledvin, jater)
 • akutní žilní záněty
 • nekompenzovaná hypertenze

Dočasné jevy doprovázející tuto terapii: (to vše je způsobeno správným rozprouděním lymfy, která tělo čistí)

 • zvýšení tepové frekvence
 • zvýšené nutkání k močení
 • pocit žízně
 • zvýšený pocit únavy
 • tlak v oblasti hlavy a hrudi
 • bolest a sucho v krku
 • bolest hlavy
 • návrat nedoléčených neduhů
 • kručení v břiše

DOPORUČENÍ PRO PACIENTY:

 • absolvovat celou kůru 5 - 7 ošetřeni
 • po lymfatické masáži je vhodné vyvarovat se větší fyzické i psychické námahy
 • dodržovat pitný režim, alespoň 2,5 l neperlivé vody denně (nevhodná káva, alkohol, Matonni (vysoký obsah sodíku))
 • dodržovat principy zdravé a pravidelné životosprávy (omezit stravu bohatou na bílkoviny, cukry, tuky a bílou mouku a zvýšit příjem vlákniny)
 • naučit se správně dýchat (správné dýchání je velmi důležité k uvolnění hlubokých lymfatických cév)
 • zvýšit pohybovou aktivitu (dle aktuálního zdravotního stavu - chůze, cvičení)
 • kompresní punčochy a návleky

Jak často na lymfodrenáž?

 • po dobu 2-3 měsíců - 2-3 týdně
 • následující 3 měsíce stačí zpravidla 1 až 2 masáže měsíčně pro udržení dosaženého efektu.
 • prevence obranyschopnosti organismu a detoxikace - alespoň 1x měsíčně
 • prevence celulitidy, těžkých nohou, křečových žil - alespoň 2x měsíčně
 • prevence migrén - 2x měsíčně
 • odstranění a léčba celulitidy, otoků (těžké nohy apod.) - min. 10 ošetření v intervalu 2 až 3x týdně, dále pak pokračovat -2x měsíčně

Medová masáž

Medová masáž je příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů. Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí od choroboplodných zárodků, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání. Medová masáž se provádí na zádech klienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin. Medovou masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kloubech, kolenech či obličeji.

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům kvalitní masáže a prvotním známkám očisty patří středně vysoká, ale příjemná únava, mírné bolesti hlavy, drobná vyrážka, menší začervenalé skvrny na pokožce, u žen může dojít ke středně silným výtokům. Každý klient však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

Preventivně bychom měli medovou masáž absolvovat zhruba 1x měsíčně, při mírných obtíží postačí návštěva maséra zhruba 2x za dva týdny, při akutních zdravotních problémech je nutné masáž absolvovat 1x týdně. Medová masáž je určena především lidem, kteří potřebují oživit a povzbudit oslabený organismus. Všeobecně můžeme říci, že medová masáž je určena široké veřejnosti, osobám všeho věku (doporučená věková hranice je uváděna od 15ti let).

Co Vás čeká během první návštěvy? První návštěva 

Uvedené kontraindikace a indikace masáže a doporučení PŘED/PO Informace pro Vás